W najbliższy piątek V edycja meczu Senat kontra Senat

Senator Leszek Piechota zaprasza na charytatywny mecz „Senat kontra Senat”, który odbędzie się w piątek 14 czerwca br. na Stadionie Miejskim w Chorzowie przy ul. Cichej 6 (Stadion Ruchu Chorzów). Otwarcie bram Stadionu Miejskiego w Chorzowie nastąpi o godzinie 11.00, zaś sam mecz rozpocznie się o godzinie 13.00.

W tym roku Senatorowie Rzeczypospolitej Polskiej i przedstawiciele Senatów polskich uczelni już po raz piąty staną do tej sportowej rywalizacji. Wydarzeniu temu przyświeca, zresztą jak i w latach ubiegłych, szczytny cel. Fundusze, jakie uda się zebrać podczas meczu, zasilą kolejną edycję Śląskiego Funduszu Stypendialnego im. Adama Graczyńskiego. Dzięki temu zostaną przyznane stypendia dla najbardziej potrzebującej śląskiej młodzieży, by stworzyć jej szansę na naukę i rozwijanie swoich zdolności.

Mecz charytatywny Senat kontra Senat po raz pierwszy odbył się w 2008, wówczas zbierano środki na pomoc dzieciom po ciężkich urazach mózgu oraz wybudowanie pierwszej w Polsce kliniki przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Inicjatorką imprezy była wicemarszałek Senatu Krystyna Bochenek.