Julia Skrzyszewska z okręgu senatora Leszka Piechoty najlepsza w Polsce!

Julia Skrzyszewska z Piekar Śląskich, która została wytypowana przez jury powołane przez senatora Leszka Piechotę jako autorka najlepszej pracy w okręgu senatora w konkursie List do ojca , zajęła pierwsze miejsce w etapie ogólnopolskim konkursu. Celem konkursu było propagowanie dojrzałego i świadomego ojcostwa, a zadaniem uczestników było napisanie listu do ojca, w którym opisuje relacje z nim. 

W etapie okręgowym konkursu do biura Senatora Leszka Piechoty nadesłano ponad 40 prac z okręgu obejmującego miasta Chorzów, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie,  Świętochłowice. Najlepszą pracą w tym okręgu okazał się list Julii Skrzyszewskiej z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 1 w Piekarach Śląskich, który został zakwalifikowany do etapu ogólnopolskiego. Nagrodą ufundowaną przez Senatora Leszka Piechotę dla zwycięzcy okręgowego była wycieczka do Senatu RP wraz z opiekunem na uroczystość ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w dniu  27 listopada 2013 r. Podczas uroczystości zostały odczytane listy laureatów przez aktorów: Rafała Królikowskiego i Wojciecha Malajkata. Dodatkową atrakcją dla laureatów było zwiedzanie Parlamentu RP oraz Zamku Królewskiego.

W konkursie wzięło udział 2360 dzieci z klas piątych i szóstych z ok. 240 szkół podstawowych w całej Polsce. W etapie ogólnopolskim konkursu jury powołane przez przewodniczącego Komisji Rodziny i Polityki Społecznej Senatu RP wyłoniło zwycięzców. Pierwsze miejsce zajęła Julia Skrzyszewska z Piekar Śląskich, drugie zajęła Aleksandra Sowie z Siedlec, laureatem trzeciej nagrody został Filip Sobolewski z Jaworzna.

Jak podkreślił Senator Leszek Piechota w liście skierowanym do dyrektorów szkół biorących udział w konkursie: „Listy napisane przez dzieci, które zostały nadesłane do mojego biura senatorskiego jasno ukazują, jak ważną rolę odgrywa ojciec w życiu dziecka, jak istotna jest pozycja taty w rodzinie, jego uczestniczenie w rozwoju dziecka, dostrzeganie jego potrzeb i problemów. Pomimo tego, że rzeczywistość zmienia się jedno jest pewne: dla dziecka ważna jest rodzina i niezastąpiony jest ojciec. „