Wolontariat z pomocą medyczną na Haiti pod patronatem Senatora Leszka Piechoty

Senator Leszek Piechota objął patronatem honorowym wyjazd w ramach wolontariatu medycznego do Jeremie na Haiti Pana Marcina Hajzyka – lekarza, prezesa Stowarzyszenia Polish Medical Association.

Jest to już drugi wyjazd Pana Hajzyka z pomocą humanitarną do krajów najbiedniejszych, który Patronatem Honorowym objął Senator Leszek Piechota. Tym razem lekarz Marcin Hajzyk w dniach od 24.04.2014 do 15.05.2014 pomagał na Oddziale Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu Szpitala Miejskiego w Jeremie, szpitala który zaopatruje wszystkie przypadki medyczne z północnej części wyspy, gdyż w odległości aż 280 km nie ma innego szpitala. W tym czasie Pan Hajzyk wykonał samodzielnie 14 operacji, ponad 90 konsultacji w leczeniu a także zabiegi z zakresu małej chirurgii. Ponadto uczestniczył w leczeniu pacjentów wypadku masowego – pasażerów autobusu, który spadł z klifu. Dodatkowo miał możliwość doświadczenia warunków w jakich żyje tamtejsze społeczeństwo.

Senatora Leszka Piechotę cieszy  fakt, że polscy lekarze mają tyle odwagi i chcą zdobywać doświadczenie w tak trudnych warunkach. Wierzy, iż nabyte przez Pana Marcina Hajzyka  umiejętności pomogą także pacjentom w Polsce.