Zasłużony dla Miasta Świętochłowice

W niedzielę 3 maja Senator Leszek Piechota uczestniczył w uroczystości rozdania Nagrody Prezydenta Miasta „Zasłużony dla Miasta Świętochłowice”, która odbyła się w Centrum Kultury Śląskiej w Świętochłowicach.

Prezydent miasta – Dawid Kostempski już po raz trzeci przyznał je osobom, organizacjom oraz przedsiębiorstwom, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji Świętochłowic.
W tym roku statuetkę odebrał Grzegorz Stachak – mieszkaniec Lipin, miłośnik i popularyzator śląskich tradycji. Nagroda została przyznana także świętochłowickiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, który od 4 lat z powodzeniem organizuje ciekawe zajęcia i warsztaty dla 120. słuchaczy z Świętochłowic. Laureatami zostały też dwa kluby sportowe, z 95. letnią historią. Odnosząc kolejne sukcesy spierają one miasto w propagowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia, a także organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.
Nagrodę dedykowaną przedsiębiorstwu odebrała firma SOR-DREW S.A., która od 23 lat systematycznie się rozwija, zatrudnia wielu świętochłowiczan i ściśle współpracuje z miejscowymi szkołami.
Muzycznie galę uświetnili członkowie zespołów Vintage Vegas oraz orkiestry Big Silesian Band.
 
Źródło: UM Świętochłowice

Prezydent miasta – Dawid Kostempski już po raz trzeci przyznał je osobom, organizacjom oraz przedsiębiorstwom, które w różnych dziedzinach i w szczególny sposób przyczyniają się do rozwoju lub promocji Świętochłowic.W tym roku statuetkę odebrał Grzegorz Stachak – mieszkaniec Lipin, miłośnik i popularyzator śląskich tradycji. Nagroda została przyznana także świętochłowickiemu Uniwersytetowi Trzeciego Wieku, który od 4 lat z powodzeniem organizuje ciekawe zajęcia i warsztaty dla 120. słuchaczy z Świętochłowic. Laureatami zostały też dwa kluby sportowe, z 95. letnią historią. Odnosząc kolejne sukcesy spierają one miasto w propagowaniu aktywnego i zdrowego stylu życia, a także organizacji czasu wolnego dla dzieci i młodzieży.Nagrodę dedykowaną przedsiębiorstwu odebrała firma SOR-DREW S.A., która od 23 lat systematycznie się rozwija, zatrudnia wielu świętochłowiczan i ściśle współpracuje z miejscowymi szkołami.Muzycznie galę uświetnili członkowie zespołów Vintage Vegas oraz orkiestry Big Silesian Band.
Źródło: UM Świętochłowice