XV Dzień Kultury Śląskiej w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich

4 grudnia 2015 r. w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich odbyła się uroczysta akademia podsumowującą projekt XV Dzień Kultury Śląskiej obchodzony pod hasłem Jubileusze, jubileusze oraz rozstrzygniecie konkursu wiedzy o historii cudownego obrazu Matki Boskiej Piekarskiej.

Organizatorem tego przedsięwzięcia był Klub Nauczycieli Regionalistów Miejskiego Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich, który został założony z zamiarem popularyzacji wiedzy o małej ojczyźnie wśród uczniów tej Szkoły.

W trakcie uroczystości Senator Leszek Piechota otrzymał od organizatorów i dyrektora Szkoły podziękowania za wspieranie regionalizmu w Miejskim Gimnazjum nr 1 w Piekarach Śląskich w czasie XV Dnia Kultury Śląskiej, obchodzonego pod hasłem Jubileusze, jubileusze.

W imieniu Senatora Leszka Piechoty Pani Małgorzata Olejnik wręczyła laureatom konkursu nagrody. Senator Leszek Piechota gratuluje laureatom konkursu, a Nauczycielom i Uczniom składa życzenia nieustającego zaangażowania oraz chęci organizacji inicjatyw związanych z edukacją regionalną.