Dzień Europy w ZSS nr 1 w Chorzowie

W dniu 24 maja Senator Leszek Piechota uczestniczył w obchodach Dnia Europy, które odbyły się w Zespole Szkół Sportowych nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Chorzowie.

Uroczystość ta była podsumowaniem Tygodnia Europejskiego, który obchodzono w ZSS nr 1 w dniach 16-24 maja br. Celem tego dorocznego wydarzenia było bliższe poznanie przez uczniów niektórych krajów Unii Europejskiej i ich kultury. Imprezie towarzyszyły konkursy językowe, kulturowe, a także występy uczniów szkoły podstawowej i gimnazjalistów, w ramach których zachęcano młodzież do nauki języków obcych. Podczas uroczystości swoje nagrody odebrali zwycięzcy Drużynowego Konkursu Wiedzy o Walii. Wręczono także nagrody i wyróżnienia dla uczestników konkursu na flagę i budowlę charakterystyczną dla kraju należącego do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Rozstrzygnięto również konkurs klasowy na strój w barwach wylosowanego państwa Unii Europejskiej, a zwycięską klasę szkoły podstawowej oraz gimnazjum obdarowano tortami.

W ramach Tygodnia Europejskiego, biblioteka szkolna czytała w każdej klasie 1-3 szkoły podstawowej fragmenty książki Podróże po Europie z Misiem Miodalem. W wybranych pracowniach wyposażonych w tablice multimedialne odbywały się projekcje filmu Bolek i Lolek w Europie dla uczniów nauczania początkowego.

Senator Leszek Piechota gratuluje Dyrekcji oraz Gronu Pedagogicznemu Zespołu Szkół Sportowych nr 1 w Chorzowie organizacji tego wydarzenia, dzięki któremu dzieci i młodzież poszerzają swoja wiedzę na temat Unii Europejskiej, kształtują własne poglądy oraz tożsamość Europejczyka.