Wyjazd do Warszawy, sukces uczniów z Świętochłowic i Chorzowa

W dniu 21 listopada br. laureaci  etapu okręgowego obejmującego Chorzów, Piekary Śląskie, Rudę Śląską , Siemianowice Śląskie i Świętochłowice  konkursu Obrazki z Sienkiewicza wraz z opiekunami w ramach nagrody ufundowanej przez Senatora Leszka Piechotę wzięli udział w wyjeździe do Parlamentu RP na uroczysty finał konkursu.

W ramach uroczystości w Sali Kolumnowej Sejmu RP ogłoszono wyniki konkursu na szczeblu ogólnopolskim.  Do konkursu nadesłano ok 1300 prac z całej Polski, z których nagrodzono 28. Spośród prac nadesłanych przez Senatora Leszka Piechotę wyróżnienie
w etapie ogólnopolskim otrzymali:

Marcel Skonieczek ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Świętochłowicach za pracę literacką Nocna przygoda bohaterów książek Henryka Sienkiewicza oraz Julia Zawadzka-Woźniak ze Szkoły Podstawowej nr 15 w Chorzowie za pracę plastyczną.

Podczas uroczystości laureaci etapu ogólnopolskiego i okręgowego otrzymali pamiątkowe dyplomy. Zwiedzili także Parlament i wzięli udział w symulacji głosowania na sali posiedzeń Senatu.

Senator Leszek Piechota gratuluje wszystkim, którzy otrzymali wyróżnienie w etapie okręgowym i zostali zakwalifikowani do etapu ogólnopolskiego konkursu Obrazki
z Sienkiewicza, a w szczególności zwycięzcom etapu ogólnopolskiego.